Wat zijn die twee maanden snel gegaan. We zijn alweer aan een nieuwe jaargang begonnen. Een van de volgende dagen gaat ons bestuur samenzitten om de nieuwe activiteitenkalender voor 2016-2017 op te maken. Onze leden zullen binnen enkele dagen deze nieuwe agenda per mail krijgen. De weinige leden die nog niet over een internet of pc beschikken zullen vanwege kostenbesparing in de toekomst twee maal per jaar een brief toegezonden krijgen met de activiteiten voor het volgende half jaar. We beginnen op 15 september met onze eerste praatavond en de eerstvolgende zondagvergadering met spreker gaat door op 25 september.

Door de vele regenval is de oogst dit jaar voor velen minder dan de voorbije jaren. De bijen zouden ondertussen bijna moeten ingewintert zijn, alsook behandeld tegen de varroa. Doordat het weer momenteel erg goed is neemt ook de varroa gestaag toe… De boodschap die ik kan meegeven is blijven behandelen, want een volk dat besmet is door varroa heeft heel weinig kans om de winter door te komen. Zwakke volken voeg je best samen. Dit doe je door eerst de minst goede koningin te verwijderen en vervolgens de volken te verenigen door tussen de twee rompen een blad krantenpapier te leggen dat je met water besproeit en er enkele gaatjes in te prikken. Het zwakste volk zet je best bovenaan. Na enkele dagen zie he snippers op de vliegplank wat erop wijst dat de volken zijn verenigd. Wanneer we wat later op het jaar zijn kan je de volken gewoon verenigen door ze bij elkaar te gieten.. Best let je nu op dat je volken voldoende wintereten hebben. Ook weer niet teveel, anders gaat de koningin geen plaats meer hebben om te leggen. Verder wens ik je veel geluk tijdens de winter zodat je liefst geen enkel volk hoeft te verliezen. Verder gaan we iedereen zo snel mogelijk op de hoogte hiuden in verband met het waswafelprobleem. Op 13/9 hebben we samen met konvib en favv een speciale vergadering hierover. Hopelijk is de oorzaak van hagelschot snel gevonden en ook opgelost. Verder zullen we je op de hoogte houden in verband met de nieuwe reglementering die er voor elke imker zit aan te komen. Deze reglementering houd in dat elke imker in 2017 Een contract zal moeten afsluiten met een erkende veearts en dit voor een periode van vijf jaar. De imker zal zich voor behandelingsproducten moeten wenden tot de veearts die op zijn beurt jaarlijks een bezoek moet brengen aan je bijenvolkeren. De grootste vraag waarmee iedereen zit is wat hiervoor het kostenplaatje zal zijn. We volgen het constant op en zullen jullie meteen verwittigen als hierover meer concreets bekend wordt.

bij vragen 0475/627987. Philip Duts